اجعل العالم أجمل

ماهي الأنشطة المتاحة لدينا

Über den Tellerrand نحن في

نخلق مساحات يمكن فيها للناس من ثقافات مختلفة الالتقاء والتعرف على بعضهم البعض بطريقة غير منحازة على أساس المصالح المشتركة تم تأسيسنا في برلين ، وننشط الآن في جميع أنحاء ألمانيا وخارجها في أكثر من 35 مدينة مع مجموعة واسعة ومتنوعة من برامج وللقاءات وكذلك كتب الطبخ ودورات الطهي.

ماهية دوافعنا ورئيتنا للمستقبل

ما میخواهیم در یک جامعه‌‌ی زندگی کنیم که با انسجام اجتماعی و احترام متقابل همراه باشد. به همین دلیل ما در زندگی روزمره با انسان از کشورهای مختلف با دید یکسان زندگی نماییم. ما می خواهیم چشم انداز خود را از یک جامعه‌ی آزاد گسترش داده و در درازمدت در آلمان و اروپا یک جامعه‌ی همزیستی فرهنگی بسازیم. بخاطریکه ما یک جامعه‌ی باورمندیم که در آن همه‌‌ي انسان‌ها از حقوق مساوی برخوردار باشند.

  

چگونه می خواهیم انجام بدهیم

ما فضای را ایجاد می کنیم که در آن مبادلات به صورت مساوی برای انسان ها آسان شده و دوستی های بدون تجربه‌ی تلخي‌ها ترویج گردد. در فعالیت‌های آشپزی و خلاقانه و ورزشی؛ افراد با فرهنگ‌های مختلف یکدیگر را ملاقات می کنند و با یکدیگر آشنا میشوند و تعصبات را کنار می گذارند. با ایجاد یک شبکه پایدار و جهانی؛ ما یک جامعه‌ی آزاد و مدارا را تویج می‌نماییم.

مکان خود را انتخاب کنید

اوبردین تیلرند در بیشتر از ۳۵ شهر در کشور های  آلمان، اتریش، سویس، چک، کلمبیا و آمریکا فعالیت دارد. شما هم میتوانید شهر خود را بنویسید و با ما همکار شوید.

 

 

Die Welt im Kochtop - Über den Tellerrand

 من نحن 

تأسست في برلين ، تحت شعارالحب والتبادل بلا حدود وعلى قدم المساواة. وفي الوقت نفسه ، تضم شبكتنا مجتمعات متعددة الثقافات في أكثر من 30 مدينة حول العالم ، والتي نسميها الأقمار الصناعية. في ألمانيا والنمسا وسويسرا والجمهورية التشيكية وكولومبيا والولايات المتحدة ، تقدم مجتمعاتنا الخارجية أنشطة اجتماعات وتشجع شبكات الصداقة المستدامة. من أجل مجتمع منفتح ومتسامح نكون جميعًا أعضاء متساوين فيه.

  Satellite-Toolbox

   

  • در مورد شبکه اوبردین تیلرند 

   ما در شبکه های رسانه‌ی خود معلومات، ایده‌ها و راهنمایی های رایگان ارائه می کنیم. با این جعبه معلوماتی و کمکی ما، شما نیز میتوانید در شهر های خود پروژه‌های اوبردین تیلرند را انجام بدهید و با ما در ارتباط شده، با همدیگر جهانی بهتری بسازیم! ما  مداوم جلسات منطقه‌ی برگذار نموده و تبادل نظر می کنیم و تمامی اعضای شبکه خود را سالانه یکبار در کنگره مرکزی در برلین دعوت می نماییم.

  • فعال باشید با جهان بهتری بسازیم

  • چه چیزی شامل آن می شود؟

  ایده (قرارداد، تهیه و ترتیب متن)

  نمونه های چاپی(ویزیت کارت، بروشور و غیره)

  بهترین روش برای یک آغاز

  کتاب های آشپزی ـ قیمت مناسب ـ دستورالعمل برای بهتر شدنٍ ما

  پیش بند برای آشپزی 

  بروشورهای تبلیغاتی و معلوماتی

   •  

   با ما همراه شوید

   دوست دارید با اوبردین تیلرند همراه شوید؟ شهر خود را انتخاب نموده و در یکی از برنامه های رایگان ما اشتراک نمایید. ما مشتاق دیدار شما هستیم!

   When you have more than you need, build a longer table, not a higher fence

   Kitchen on the Run

   المطبخ المتنقل هو نسخة متنقلة لجمعية Über den Tellerrand e.V من خلال مطبخ مجهز  مدمج في حاوية شحن ، نسافر منذ عام 2016 عبر ألمانيا وأوروبا ونعمل على تعزيز التبادل الشخصي بين الأشخاص الذين لديهم تجربة النزوح أو بدونها

   ندعو جميع الناس للقاء بعضهم البعض في جو مريح من خلال أمسيات الطبخ وغيرها من الأنشطة ، لإخبار القصص الشخصية وبدء الصداقات . نبقى في مكان واحد لمدة سبعة أسابيع ، وخلالها ، نشجع انشاء نواة ومركز جديد ” Über den Tellerrand e.V ”  والذي سيتم دمجه في شبكتنا الكبيرة بعد مغادرتنا

   معرفة المزيد

   غاز با نان نمکی کره و بغلاوه

   کافه اوبردین تیلرند ما در ساختمان VHS(مرکز آموزشی زبان آلمانی) مونیخ تنها یک مرکز آموزشی نی، بلکه یک مکان عالی برای آغاز آشپزی می باشد. در این کافه مردم از کشورهای مختلف با غذاهای نان نمکی کره، بغلاوه، حمص(یک نوع پیش غذای عربی) و Obazda(یک غذای آلمانی تهیه شده از پنیر)  گرد همی می آیند. از همه دانش آموزان و استادان این مرکز آموزشی، آلمانی ها و مسافرین استقبال می گردد. کافه اوبردین تیلرند، به پناهجویان دیدگاه حرفه ای را در زمینه هوتل داری ارائه می دهد. در ضمن یک تیم 18 نفره با پیشینه مهاجرت و بدون مهاجرت هر روز با یک نوع غذا و کیک های خانگی در تراس آفتابی از مهمانان پذیرایی می کند. یک نگاهی بیندازید!

   برای معلومات بیشتر کلیک نمایید

   چه تغییرات با غذا شروع شده است؟

   ‘غذا یک قدرت منحصر به فرد دارد که ما را با یکدیگر ارتباط می دهد و میز غذا خوری یک جای جادویی است که ما همدیگر را نگاه می کنیم، در یک سطح، بدون توجه به گذشته ی ما و اجازه می دهیم که یک گفتگوی سالم اتفاق بی افتد. هوتل داری اجتماعی همه در این مورد است’. (Gastromotiva, SGM).

   از سال گذشته اوبردین تیلرند بخشی از حرکات هوتل داری اجتماعی، به عنوان یک حرکت جهانی در مقابل  چالش های اجتماعی مانند نابری های اجتماعی، ارتقاء سیستم های غذایی پایدار، کاهش ضایعات مواد غذایی و ایجاد مشاغل جدید بوده است. سازمان هایی جهانی از مالمو، زوریخ، لندن، پومن پن، سانتیاگو، میامو، مینیاپولیس، آمازونیا، ریودوژانیرو و برلین از سراسر جهان گرد هم آمده اند که به عنوان نمایندگان محلی، مکانی را ایجاد  کنند که افراد و سازمان ها در کنار هم جمع شوند، مشکلات را شناسایی کرده و راه حل هایی را فکر کنند. با داشتن آشپزخانه مرکزی ما در برلین خوشحالیم که در آنجا باشیم و ماموریت خود را در قالب اهداف ما عملی سازیم: ما به آن باور داریم، غذا ما را پیوند می دهد و آن یک قدرت جهانی دارد که مردم را یکجا نموده؛ ادغام می کند. میخواهید معلومات بیشتر در مورد هوتل داری اجتماعی کسب نمایی؟

   برای معلومات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

   دستورالعمل های موفق ما

   غذا و آشپزی بعنوان دسترسی مثبت به مردم

   آشپزی و غذا خوردن یک بخش اصلی از تمامی از فرهنگ ها است. ایده ساده است، اما پیش پاه افتاده نیست. همه احساس مسئولیت می کنند، همه از آن استقبال می کنند و هر آشپزی در تجربه جامعه و به اشتراک گذاشتن ظرافت ها در یک میز طولانی به پایان می رسد.

   مکان بی طرف برای آغاز

   ما جاهای را ایجاد میکنیم که به کلیشه ها و گروه های خاصی مربوط نمی شوند. ما از نظر سیاسی مستقل می باشیم. در عین حال، ما مکان های خود برای آغاز را زیبا و دوست داشتنی می سازیم، بصورتیکه هیچ چیزی در راه آشنایی در مقابل یکدیگر قرار نگیرد.

    ما – احساس 

   ما در شروع هر برنامه یک حس اجتماعی ایجاد می نماییم. همه افراد با برچسب اسم عضو گروه می شوند و ما ورود مشترک را ارائه می کنیم که برای برقراری ارتباط کمک می کند، بر ترس ها غلبه کرده، به نتیجه مشتر می رسیم که زمینه آمدن دوباره را فراهم می سازد. در این میان اشتراک کنندگان باهم احساس نزدیکی کرده و زندگی یکدیگر را تصور کنند.

    

   شبکه گوناگون و تخصص های متنوع

   ما تنها نیستیم! کار ما با تبادل مداوم بازیگران محلی، سازمان ها و کارشناسان مشخص می شود. هیئت مشاوره ما دائماً انگیزه هایی را برای توسعه بیشتر، دسترسی به شبکه های مختلف و دیدها در سطوح مختلف فراهم می کن

    

    بخش بزرگ 

   تقریبا هر روز ما گروپ های جدید از مردم را خوش آمدید می گوییم. هرکدام بخشی از یک داستان بزرگتر می شوند و اثری از کسانی که قبلا در آنجا بوده است دیده می شود و به آنها انرژی می بخشد؛ خواه در برلین و یا در یکی دیگر از شبکه های ارتباطی ما باشند. ما در مردم را در سراسر مرزها با هم متحد می سازیم، احساس تعلق ایجاد می کنیم که فراتر از واقعیت های موجود است.

   اشتراک و علاقه ی مشترک

   در فعالیتهای مشترک، مردم مشارکت در گفتگو را آسان تر می کنند و اگر یک چارچوب مناسب ایجاد شود، فاصله از “خواستن”  تا “انجام دادن” کوتا است. ما به همه انگیزه می دهیم که جزئی از جامعه باشند، اما شرکت کنندگان آزاد اند تا تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند وارد آن شوند

   جلسات در یک سطح براب

   تی بدون زبان مشترک، همه می توانند در کنار یکدیگر فعال باشند. همکاری مشترک میتواند لحظات خاموشی را با هم وصل کرده و تعامل را آسانتر می سازد. در آخر یک برنامه، همیشه یک موفقیت مشترک وجود دارد: مانند یک غذای خوشمزه و یا قهرمانی در یک تورنمنت. اصل سطح برابر ما تنها اساس پروژه های آغاز(شروع) ما نیست، بلکه یک رول مهم در ساختار سازمانی ما را بازی می کند. فرهنگ تیم ما بر اساس سلسله مراتب، مسئولیت مشترک و خود مختاری تعیین می گردد

   پشتیبانی رسانه ی و نمای بیرونی

   از طریق گزارش های رسانه ای، کتابهای آشپزی و تصاویر و فیلم های به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی ، ما به مردم و جوامع جهانی الهام می دهیم تا ایده خود را منتقل کنند و اولین قدم برای آغاز های شخصی بردارند.

   همه دعوت شده اند

   ما در حد امکان با افراد مختلف صحبت نماییم. ما به برخی از آنها از طریق رسانه های اجتماعی، برخی دیگر از طریق آدرس شخصی یا از طریق رسانه های محلی، آگهی ها و پوسترها ارتباط برقرار می نماییم. سپس ما میتوانیم با توجه به سن و منشا مهمانان ما توجه کرده و افراد با پیشینه مهاجرت و بدون مهاجرت تنوع ایجاد کنیم. و آنهای که داوطلبانه می آیند.

   ما به آنچه انجام میدهیم متعهد هستیم

   ما با یک بخش سالم، اعتماد به نفس بزرگ به محیط زیست، خوشحالی، انرژی و با کمال میل وظایف خود را انجام میدهیم. ما به عنوان میزبان با علاقه هر برنامه را قدردانی، تعهد و کنجکاوی همراهی می کنیم.

   با ما در یک جامعه‌ی آزاد و متنوع همراه باشید! چه در برلین، چه در یک آشپزخانه در یکی از شهرهای شبکه‌ی ما،  سفر از شهر شما شروع می شود!

    

   Über den Tellerrand e.V.

   Roßbachstraße 6
   10829 Berlin-Schöneberg
   team@ueberdentellerrand.org

   how to reach us by public transport

   S1, Bus 104, Bus 106, Bus 204, N42
   Station: Julius-Leber-Brücke
   Plan your journey by public transport (BVG)

   Anreise mit öffentlichen Verkehrsmitteln planen (BVG)

   Link zum Google Map Routenplaner

   Sara Naffati

   Sara Naffati

   Geschäftsführung

   Katja Elsner

   Katja Elsner

   Community Berlin

   Victoria Hugelshofer

   Victoria Hugelshofer

   Netzwerkkoordination

   Feras Abou Saleh

   Feras Abou Saleh

   Community Berlin

   Canan Aksu

   Canan Aksu

   Netzwerkkoordination

   Alina Seifert

   Alina Seifert

   Begegnungswerkstatt Deutschland

   Ateş Bükey

   Ateş Bükey

   Familien an einem Tisch

   Marieke Schöning

   Marieke Schöning

   Netzwerkkoordination

   Judith Hoeffkes

   Judith Hoeffkes

   Begegnungswerkstatt Deutschland

   Magdalene Baisch

   Magdalene Baisch

   Familien an einem Tisch

   Lotta Häfele

   Lotta Häfele

   Kochkurse

   Yaari Pannwitz

   Yaari Pannwitz

   Begegnungswerkstatt Deutschland

   Shiva Shadravan

   Shiva Shadravan

   Community Berlin

   Ann-Kathrin Görisch

   Ann-Kathrin Görisch

   Presse- und Öffentlichkeitsarbeit

   Weitere Ansprechpartner findest du direkt bei dem jeweiligen Satelliten.

   Jetzt Satelliten auswählen.